Leczenie bólu

Czy można stosować leki przeciwbólowe w ciąży i w okresie karmienia piersią?

Dowiedz się wszystkiego na temat korzystania z produktów Voltaren dostępnych bez recepty w ciąży lub okresie karmienia piersią.

Uśmierzanie bólu w ciąży

W ciąży lub okresie karmienia piersią należy zachować ostrożność, decydując się na przyjmowanie leków, ponieważ wielu popularnych preparatów nie wolno używać w tym stanie. Przed zdecydowaniem się na przyjmowanie danego leku w ciąży lub okresie karmienia piersią, zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Czy mogę stosować produkty Voltaren dostępne bez recepty w trakcie ciąży?

Stosowania preparatów Voltaren Emulgel 1% i Voltaren MAX, żel, które zawierają niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ) diklofenak, nie badano u kobiet w ciąży. W związku z tym nie należy ich stosować podczas ciąży. Tabletek Voltaren Acti Forte oraz kapsułek miękkich Voltaren Express Forte nie zaleca się w dwóch pierwszych trymestrach ciąży i nie powinno się ich używać w trzecim trymestrze, o ile lekarz nie zaleci inaczej.

Uśmierzanie bólu w ciąży - młoda kobieta idzie po drewnianym pomoście na plaży

Czy mogę stosować produkty Voltaren dostępne bez recepty w okresie karmienia piersią?

Tak jak w przypadku innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), na skutek przyjmowania preparatów Voltaren Acti Forte tabletki powlekane lub Voltaren Express Forte kapsułki miękkie niewielkie ilości leku przenikają do mleka. Z tego względu nie należy stosować tych leków podczas karmienia piersią.

W przypadku produktów stosowanych miejscowo: Voltaren Emulgel 1% (żel), Voltaren MAX, żel które nakłada się bezpośrednio na skórę, nie ma informacji na temat przenikania diklofenaku do mleka matki. W związku z tym nie zaleca się korzystania z powyższych produktów w okresie karmienia piersią, o ile lekarz lub personel medyczny nie zaleci inaczej. Jeśli istnieją ważne powody do skorzystania z tych leków, nie należy stosować ich na piersi ani na duże obszary skóry. Nie powinno się ich także używać przez dłuższy czas.

*Wg badania GSK Global Pain Index Research – pełny raport, s. 102 (2014). 

Dowiedz się więcej

Ćwiczenia fizyczne a Twoje ciało

Dowiedz się więcej na temat korzyści, jakie niosą ze sobą ćwiczenia fizyczne. W jaki sposób utrzymywanie dobrej formy pomaga zachować zdrowie i łagodzić ból?

Dowiedz się więcej

Rodzaje bólu i jego leczenie

Dowiedz się, jak leczyć określony rodzaj bólu...

Dowiedz się więcej

Różne rodzaje bólu

Uzyskaj więcej informacji na temat różnych rodzajów odczuwanego bólu i dowiedz się, co się za nim kryje.

*Wg badania GSK Global Pain Index Research 2014 – raport, s. 8.

Dowiedz się więcej