Mężczyzna łapiący się za bolący staw

Dowiedz się więcej na temat bólu stawów

Ból stawów może wpływać na wiele różnych obszarów ciała, takich
jak kolana, kostki, biodra i ramionami, a także palcami i nadgarstkami.
Przyjrzymy się teraz jego przyczynom i sposobom złagodzenia bólu
stawów. Każdą dolegliwość warto skonsultować z lekarzem.

Wylecz się z bólu

Objawy bólu stawów

Często dotykane bólem są stawy palców, kolanowe, biodrowe, skokowe i barkowe.

Każdą dolegliwość warto skonsultować z lekarzem. Z powodu zapalenia w stawach może nagromadzić się płyn, co prowadzi do powstawania obrzęków.

01

Do objawów mogą również należeć: drętwienie, mrowienie, uczucie zesztywnienia i zmniejszony zakres ruchów ciała.

02

W przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów ich struktura ochronna može ulec uszkodzeniu, powodując obrzęk stawów, uczucie zesztywnienia i ból.

03

Jaki wpływ ma na Ciebie ból stawów?

Ból stawów wpływa na nas na wiele sposobów, w zależności od miejsca, w którym go odczuwamy. Ból kolan może sprawić, że chodzenie, uprawianie sportów i taniec staną się uciążliwymi czynnościami. Jeśli odczuwasz ból barków, możesz odczuwać dyskomfort, podnosząc różne przedmioty, natomiast ból bioder może sprawić, że wchodzenie po schodach lub wstawanie z krzesła stanie się bolesne.

Wylecz się z bólu

*Wg badania GSK Global Pain Index Research 2014

Dlaczego bolą nas stawy?

W ramach wykonywania codziennych czynności nasze stawy są nieprzerwanie poddawane obciążeniom i uszkodzeniom. Staw kolanowy jest szczególnie na nie narażony, ponieważ spoczywa na nim ciężar całego ciała, a także działają na niego siły zewnętrzne na przykład podczas biegania lub skakania.

Starsi ludzie częściej doświadczają bólu stawów - piktogram

Kto jest najbardziej narażony na bóle stawów?

Podatność na bóle kolan wzrasta wraz z wiekiem. Osoby z nadwagą lub uprawiające dużo sportu są w grupie podwyższonego ryzyka, jeśli chodzi o uszkodzenia kolan.

Powszechne przczyny bólu stawów - piktogram

Częste przyczyny bólu stawów

Ból stawów zazwyczaj pojawia się w wyniku urazów (np. skręcenie stawu kolanowego lub skokowego w trakcie uprawiania sportu) lub na skutek choroby zwyrodnieniowej stawów, która najczęściej atakuje kolana, biodra i niewielkie stawy rąk.


Leczenie specjalistyczne

Każdą dolegliwość warto skonsultować z lekarzem. Jeśli bólom stawów towarzyszy obrzęk, zaczerwienienia, uczucie tkliwości i gorąca wokół danego stawu, należy udać się do lekarza, który może zalecić lekkie ćwiczenia lub wypisać skierowanie na badania, takie jak rentgen lub badanie krwi w celu określenia źródła bólu i odpowiedniego leczenia. Lekarz może również zalecić stosowanie leków przeciwzapalnych w celu zmniejszenia bólu i stanów zapalnych.

Starsza para siedząca nad jeziorem

Rodzaje bólu stawów

najczęściej powodowanego przez chorobę zwyrodnieniową stawów:

Odkryj gamę naszych produktów

Dowiedz się, jak nasze produkty mogą Ci pomóc

Odkryj gamę produktów Voltaren dostępnych bez recepty i znajdź odpowiedni produkt, który pomoże Ci łagodzić ból. Korzystając z dowolnej metody leczenia bólu należy stosować się do zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dowiedz się więcej

 packshot-image

Dowiedz się więcej

Czym jest zapalenie?

Poznaj procesy powodujące stany zapalne, ich przyczyny i odczuwane skutki.

Dowiedz się więcej

Produkty Voltaren* vs choroba zwyrodnieniowa stawów

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest jedną z najczęstszych przyczyn bólu stawów. Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób produkt Voltaren MAX, może pomóc w złagodzeniu bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów.

*dostępne bez recepty

Dowiedz się więcej

Łagodzenie bólu

Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób działają różne produkty przeciwbólowe, by ułatwić Ci wybór odpowiedniego środka, który pomaga złagodzić odczuwane przez Ciebie uczucie bólu.


*Wg badania GSK Global Pain Index Research 2014 – pełny raport, s. 30.

Dowiedz się więcej