voltaren* i choroba zwyrodnieniowa stawów

Jak stosować Voltaren MAX, aby złagodzić ból wywołany chorobą zwyrodnieniową stawów?

* dostępnych bez recepty

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest częstą przyczyną bólu stawów. Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób produkt Voltaren MAX dostępne bez recepty, może pomóc w złagodzeniu bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów.

Co to jest choroba zwyrodnieniowa stawów?

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest jedną z najczęstszych form artretyzmu. Zazwyczaj ujawnia się w coraz większym stopniu w miarę starzenia się organizmu. Najczęściej powoduje ból kolan, stawów biodrowych, palców i dolnej części pleców. Stopień nasilenia schorzenia zależy indywidualnie od osoby. Niektórzy doświadczają jedynie łagodnych objawów, a dla innych nawet codzienne czynności mogą być trudne do wykonania i bolesne.

Jakie są przyczyny choroby zwyrodnieniowej stawów?

Schorzenie to spowodowane jest „zużyciem” stawów. Każdego dnia nasze stawy narażane są na uszkodzenia, ale zwykle organizm sam je naprawia, więc nie odczuwamy żadnych objawów. U osób z chorobą zwyrodnieniową stawów uszkodzenia te nie leczą się całkowicie. Może to prowadzić do utraty chrząstki w stawach, pojawiania się kościstych narośli i niewielkich stanów zapalnych stawów. Typowymi objawami są bóle stawów, obrzęki i uczucie zesztywnienia.

*WHO | Chronic rheumatic conditions. 2016. WHO | Chronic rheumatic conditions. [ŹRÓDŁO INTERNETOWE] Informacje dostępne na stronie internetowej: http://www.who.int/chp/topics/rheumatic/en/.

Wyjaśnienie choroby zwyrodnieniowej stawów - uśmiechnięta starsza kobieta

Czynniki ryzyka

Chociaż istnieje kilka przyczyn choroby zwyrodnieniowej stawów, duży wpływ na jej rozwój mają:

  • Wiek – osoby w wieku co najmniej 45 lat i powyżej są bardziej narażone na powstanie tego schorzenia.
  • Waga – stawy osób z otyłością muszą radzić sobie z większymi obciążeniami, szczególnie stawy biodrowe i kolanowe, na których spoczywa ciężar całego ciała. W przypadku nadwagi to schorzenie może się pogłębiać.
  • Uszkodzenia stawów – jeśli stawy uległy uszkodzeniom na skutek urazów czy operacji, ryzyko zachorowania wzrasta, szczególnie jeśli dany staw zostanie nadwerężony zanim całkowicie wróci do zdrowia.
  • Płeć – kobiety są bardziej narażone na rozwój tej choroby niż mężczyźni.

W jaki sposób żele przeciwbólowe Voltaren dostępne bez recepty, mogą pomóc w złagodzeniu bólu?

Żele przeciwbólowe Voltaren dostępne bez recepty, to leki łagodzące ból stawów spowodowany przez chorobę zwyrodnieniową stawów. Produkt Voltaren MAX, żel może złagodzić ból związany z chorobą zwyrodnieniową stawów kolan lub dłoni. Każdy z produktów sprzedawanych w większych tubach został wyposażony w łatwą do odkręcenia nakrętkę, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na bóle dłoni.

Jak działają żele przecibólowe Voltaren dostępne bez recepty?

Żel przeciwbólowy Voltaren zawiera diklofenak, jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ). Żel należy delikatnie wmasować w obszar dotknięty bólem. Zostaje szybko wchłonięty przez skórę i łagodzi ból, zmniejsza stan zapalny i przyspiesza powrót do zdrowia.

Żel Voltaren przenika wgłąb skóry zwalczając przyczynę bólu. Nie stosować na uszkodzoną, dotkniętą zmianami chorobowymi skórę lub na otwarte rany. Nie przykrywać nieprzepuszczającymi powietrza opatrunkami.

Specjalna formuła żeli Voltaren łaczy w sobie cechy żelu i emulsji. Działa chłodząco i kojąco na skórę oraz charakteryzuje się delikatnym zapachem.

Wybór właściwego produktu

Żele przeciwbólowe Voltaren

Specjalna formuła żeli Voltaren łaczy w sobie cechy żelu i emulsji. Działa chłodząco i kojąco na skórę oraz charakteryzuje się delikatnym zapachem.

Voltaren MAX, żel

  • Zawiera 2,32% substancji czynnej, diklofenaku dietyloaminy.
  • Do stosowania na obolałe obszary dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem.

Produktu Voltaren MAX, nie należy używać w celu leczenia bólu powstałego na skutek choroby zwyrodnieniowej stawów przez dłuższy okres niż trzy tygodnie, o ile lekarz nie zaleci inaczej.

*Wg badania GSK Global Pain Index Research 2014 – pełny raport, s. 78.

Dowiedz się więcej

Jak działają produkty Voltaren?*

Dowiedz się, jak działają dostępne bez recepty produkty Voltaren, by uśmierzać ból, zmniejszać stan zapalny i przyspieszać powrót do zdrowia.

*dostępne bez recepty

Dowiedz się więcej

Rodzaje bólu i jego leczenie

Dowiedz się, jak leczyć określony rodzaj bólu...

Dowiedz się więcej

O chorobie zwyrodnieniowej stawów

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest jedną z najczęstszych form artretyzmu (zapalenia stawów). Dowiedz się więcej na temat jej przyczyn i sposobów złagodzenia bólu.

*Wg badania GSK Global Pain Index Research 2014 – pełny raport, s. 8.

Dowiedz się więcej