Ulga w bólu pleców

Voltaren Emulgel
- przeciwbólowy
i przeciwzapalnyVoltaren Emulgel jest od lat dostępny bez recepty i można go znaleźć w wielu domach, zestawach pierwszej pomocy i torbach sportowych.

Lek dostępny jest w tubach po 50 g i 100 g.

 

Jak uśmierzyć łupanie i bóle za pomocą Voltaren Emulgel

Żele

Jak i

kiedy?

Pytania i odpowiedzi

 • Czym jest zapalenie?

  Zapalenie to reakcja organizmu na uszkodzenie komórek lub tkanek. Gdy komórki ulegają zniszczeniu, uwalniają substancje chemiczne, które powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych w tej okolicy, co skutkuje miejscowym zwiększeniem przepływu krwi. W rezultacie, uszkodzone pojawia się obrzęk puchnie i staje się zaczerwienione (powodem jest zwiększony przepływ krwi), a czasem przy dotknięciu również ulega uciepleniu się gorące. Obrzęk może uciskać uciska nerwy, co również prowadzi do bólu. Lekarze mówią o „częstych objawach” zapalenia – uczuciu gorąca, zaczerwienieniu, obrzęk, bólu i ograniczonej ruchomości.

 • Co to jest analgetyk?

  Analgetyk to lek, który zmniejsza ból – jest to termin medyczny na lek przeciwbólowy. Niektóre analgetyki powstrzymują ból poprzez znieczulenie miejscowych zakończeń nerwowych (np. w obolałym stawie), inne działają „ośrodkowo” w częściach mózgu, gdzie docierają sygnały bólowe.

 • Co to jest Emulgel?

  Emulgel jest podłożem leku Voltaren Emulgel. Jest to specjalnie opracowana formuła, która łączy właściwości emulsji i żelu. Gdy lek nakładany jest na skórę, nie może działać, dopóki nie zostanie wchłonięty i dopóki substancja czynna nie dostanie się do tkanek, gdzie rozpoczyna swoje działanie (np. w stawie). Dzięki formule Emulgel substancja czynna diklofenak zawarta w Voltaren Emulgel szybko przenika przez skórę, by możliwe było dotarcie do stawów i mięśni. Ponadto dobrze się wchłania, a ze względu na wodno-alkoholowe podłoże Voltaren Emulgel wykazuje również działanie kojące i chłodzące.

 • Co to jest diklofenak?

  Diklofenak jest substancją aktywną produktu Voltaren Emulgel. Działa przeciwzapalnie i ma również właściwości przeciwbólowe i przeciwobrzękowe.

Dowiedz się więcej

Czym jest ból?

Znajdziesz tu informacje, które pomogą Ci lepiej zrozumieć ból i poznać jego liczne przyczyny.

Dowiedz się więcej

Rodzaje bólu i jego leczenie

Dowiedz się, jak leczyć określony rodzaj bólu.

Dowiedz się więcej

Jak działają produkty Voltaren?**

Dowiedz się, jak działają produkty Voltaren dostępne bez recepty, by zmniejszyć ból, ograniczyć stan zapalny i przyspieszać powrót do zdrowia.

*Wg badania GSK Global Pain Index Research 2014 – raport, s. 8.

**dostępne bez recepty

Dowiedz się więcej