Precyzyjnie trafiaj w ból bez brudzenia rąk!

Voltaren Emulgel
1% z aplikatorem

Nowy Voltaren Emulgel 1% z wygodnym aplikatorem pozwala precyzyjnie trafić w ból bez konieczności brudzenia rąk.
Spróbuj i przekonaj się, jakie to łatwe.

Proste nakładanie bez brudzenia rąk

Zapomnij o bólu i brudnych rękach. Voltaren Emulgel 1% jest teraz dostępny z wygodnym aplikatorem, który pozwala precyzyjnie trafiać w bolesne miejsca bez brudzenia rąk. Otwórz, wyciśnij i smaruj! To takie proste.

Potrójne działanie

Voltaren Emulgel 1% z aplikatorem skraca czas powrotu
do normalnego funkcjonowania na trzy sposoby: redukuje ból,
zwalcza stan zapalny i zmniejsza obrzęk w miejscu urazu.

JAK

KIEDY

Możesz stosować żel 3-4 razy dziennie (o ile lekarz lub farmaceuta nie zaleci inaczej).

Uważaj, by żel nie dostał się do oczu. Jeśli to się zdarzy, przemyj oczy dużą ilością
czystej wody.

Nie stosuj żelu na skaleczone miejsca ani rany. Nie owijaj chorego miejsca nieprzepuszczającym powietrza bandażem i nie naklejaj plastrów.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

 • Czym jest zapalenie?

  Zapalenie to naturalna reakcja organizmu na uszkodzenie komórek lub tkanek. Gdy komórki ulegają zniszczeniu, uwalniają substancje chemiczne, które rozszerzają naczynia krwionośne i zwiększają miejscowo przepływ krwi. W rezultacie pojawia się obrzęk, uszkodzone miejsce puchnie i staje się zaczerwienione, czasem może być również gorące w dotyku lub bolesne, gdy obrzęk zacznie uciskać nerwy.

 • Co to jest analgetyk?

  Analgetyk to lek, który zmniejsza ból – jest to termin medyczny na lek przeciwbólowy. Niektóre analgetyki powstrzymują ból poprzez znieczulenie miejscowych zakończeń nerwowych (np. w obolałym stawie), inne działają „ośrodkowo” w częściach mózgu, gdzie docierają sygnały bólowe.

 • Co to jest Emulgel?

  Emulgel jest podłożem leku Voltaren Emulgel 1%. Jest to specjalnie opracowana formuła, która łączy właściwości emulsji i żelu. Gdy lek nakładany jest na skórę, nie może działać, dopóki nie zostanie wchłonięty i dopóki substancja czynna nie dostanie się do tkanek, gdzie rozpoczyna swoje działanie (np. w stawie). Dzięki formule Emulgel substancja czynna diklofenak zawarta w Voltaren Emulgel 1% szybko przenika przez skórę, by możliwe było dotarcie do stawów i mięśni. Ponadto dobrze się wchłania, a ze względu na wodno-alkoholowe podłoże Voltaren Emulgel 1% wykazuje również działanie kojące i chłodzące.

 • Co to jest diklofenak?

  Diklofenak jest substancją aktywną produktu Voltaren Emulgel 1%. Działa przeciwzapalnie i ma również właściwości przeciwbólowe i przeciwobrzękowe.

 • Jak zainstalować aplikator?

Häufig gestellte Fragen zu Voltaren Spray

Dowiedz się więcej

Czym jest ból?

Znajdziesz tu informacje, które pomogą Ci lepiej zrozumieć ból i poznać jego liczne przyczyny.

Dowiedz się więcej

Rodzaje bólu i jego leczenie

Dowiedz się, jak leczyć określony rodzaj bólu.

Dowiedz się więcej

Jak działają produkty Voltaren?**

Dowiedz się, jak działają produkty Voltaren dostępne bez recepty, by zmniejszyć ból, ograniczyć stan zapalny i przyspieszać powrót do zdrowia.

*Wg badania GSK Global Pain Index Research 2014 – raport, s. 8.

**dostępne bez recepty

Dowiedz się więcej
65% ludzi na świecie uskarża się na ból fizyczny co najmniej raz w tygodniu - grafika 65% ludzi na świecie uskarża się na ból fizyczny co najmniej raz w tygodniu - grafika